Teadusnädala jätk

Standard

Tere kulla lugejad!

Nii nagu Saskia Teile juba kirjutas on meil hetkel tõesti käimas teadusnädal. Teisipäeval avastasime üheskoos mõõdud. Nimelt tegime kolmest oma rühmakaaslasest (Simonest, Remy Ryanist ja Elisabethist) elusuuruses joonistused ning paigutasime need rühmaruumi seintele. Lapsed jälgisid suure huviga, kuidas õpetaja kaaslased paberile joonistas ning mis siis välja tuli, kui kaaslane paberilt püsti tõusis. Minu küsimise peale, kas on Simone/Remy või Elisabethi moodi, vastasid lapsed, et on küll ja soovisid ka ise pikali visata.

Täna on juba reede ning võtsime oma teadusnädala kokku. Sooritasime katse õhupallidega. Eesmärgiks oli vaadata, mis teeb õhupalli katki ja kas katki minev õhupall teeb suure või väikese paugu. Katset sooritasime nii suure kui ka väikese õhupalliga.

Selgus, et õhupalli teeb katki terav asi, näiteks nõel. Ja veel, et suurem pall teeb kõva paugu ja väike pall, mitte nii kõva paugu. Katse alguses kartsid kõik lapsed, kuid pärast kui esimesed paugud kõlanud, soovisid juba julgemad ise pauku teha.  Sellega said hakkama: Simone, Emma Luisa, Johan, Robin Enno, Henrik ning Sonja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s