Teadusnädala jätk

Standardne

Tere kulla lugejad!

Nii nagu Saskia Teile juba kirjutas on meil hetkel tõesti käimas teadusnädal. Teisipäeval avastasime üheskoos mõõdud. Nimelt tegime kolmest oma rühmakaaslasest (Simonest, Remy Ryanist ja Elisabethist) elusuuruses joonistused ning paigutasime need rühmaruumi seintele. Lapsed jälgisid suure huviga, kuidas õpetaja kaaslased paberile joonistas ning mis siis välja tuli, kui kaaslane paberilt püsti tõusis. Minu küsimise peale, kas on Simone/Remy või Elisabethi moodi, vastasid lapsed, et on küll ja soovisid ka ise pikali visata.

Täna on juba reede ning võtsime oma teadusnädala kokku. Sooritasime katse õhupallidega. Eesmärgiks oli vaadata, mis teeb õhupalli katki ja kas katki minev õhupall teeb suure või väikese paugu. Katset sooritasime nii suure kui ka väikese õhupalliga.

Selgus, et õhupalli teeb katki terav asi, näiteks nõel. Ja veel, et suurem pall teeb kõva paugu ja väike pall, mitte nii kõva paugu. Katse alguses kartsid kõik lapsed, kuid pärast kui esimesed paugud kõlanud, soovisid juba julgemad ise pauku teha.  Sellega said hakkama: Simone, Emma Luisa, Johan, Robin Enno, Henrik ning Sonja.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s