Nädal “Sügis metsas”

Standard

Tere!

Selle nädala jooksul oleme erinevates tegevustes käsitlenud teemat “Sügis metsas”.

Nädala jooksul oleme uurinud erinevaid samblaid ja samblikke (nuustanud, katsunud ja võrrelnud). Samuti uurinud puuoksi, kus küljes sammal ja puuseened kasvavad. Jalutuskäikudel ja õuesoleku ajal uurisime värvilisi puulehti, korjasime neid ning tegime nendega lehetantsu.

Neljapäeval võtsime ette ka pika matka Viimsis (u. 2km) ning kõik lapsed olid tõeliselt tublid! Vaid vahel väsisid lapsed jalutamisest ära, aga siis meie õp. abi Merike jälle suunas lapsi autojuhtidele lehvitama ja kõik nautisid seda väga ning said jälle jõudu juurde jalutamiseks. Paljud lapsed kommenteerisid, et “onu lehvitas vastu” jms.

Lapsed on lugemispesaga väga harjunud ning juba hommikul vara tahetakse sinna pugeda ja raamatuid vaadata. Samuti on seal seinal olev luuletus “Suss-uss-õunauss” lastele juba väga tuttav. Kõige usinamalt kordavad seda Simone ja Kevin-Oskar.

Luuletus teile ka koduseks õppimiseks ja kordamiseks, kellel huvi:

Suss-uss-õunauss,

õuna vagu ajab.

Suss-uss-õunauss,

sõpru taga ajab.

Suss-uss-õunauss,

Vaata – vihma sajab,

peitu!

Et luuletust paremini ilmestada, lõikasime laste kaasabiga paberist välja õunad ning õuna sisse tegime augud. August sai läbi panna aga näpu ning tänu sellele oli võimalik väga lihtsalt õunaussi mängida. Proovige kodus järgi! 🙂

Samuti kuulasime ja mängisime nädala jooksul palju rütmisalme (kasuta google.ee või youtube.ee ingl. k “nursery rhyme”).

Vana laste lemmik on “five little monkeys” (http://www.youtube.com/watch?v=y21b9UFJN1Q), mille olen ära tõlkinud eesti keele ja lastele laulnud ning paberist ahvidega ka kaasa mänginud. Lapsed naudivad ka väga, kui seda laulu saab kuulda inglise keeles, liigutused on kõigil ammu selged ning kaasagi proovitakse laulda!

Rütmisalmid on samuti kodus väga lihtsalt valmistavad ning mängitavad, võtke veidi aega ja meisterdage koos lapsega. Nende kohta väga palju inglise keelset infot ning õpetusi ka internetis. Rõõmu on pärast palju, uskuge mind!

Ka kaks vahvat kunstitööd sai sellel nädalal tehtud. Lapsed panid plastiliini papi peale ning hiljem vajutasid sisse männikäbi soomused. Siilipoisid said vahvad ning iga päev sai ikka neid uurimas ja vaatamas käidud, muidugi ka katsumas (alati oli vaja hüüda ka kaasa AI-AI!).

Teine pilt nõudis palju kleepimist ning kõik nautisid seda väga, sest korvist sai ise välja otsida, mida paberile kleepida. Sellepärast ka töödel sellised värvilised fantaasiaseened, et lapsed valisid neid ise välja. Teadagi, et tüdrukute eelistuseks olid roosad seened . . .

Nädala jooksul küsisid lapsed pidevalt, et kus on nende (lemmik) Ly. Lõpuks neljapäeval see rõõmupäev ka saabus, kus lapsed said Ly`ga koos laulda ja tantsida. Ja tõesti rõõmu oli toas palju ja lapsed tegid tegevusi kenasti kaasa.

Kindlasti möödub ka reedene päev Ly seltsis väga hästi ja nädalale saab pandud üks korralik punkt, sest reedel on ju plaanis teha lastele takistusrada ning usun, et seal on turnimist ja rõõmu juba päris mitmeks ajaks . . .

 

Uute toimetusteni juba uuel nädalal!

Saskia

Advertisements

One response »

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s