Minge perega ubinapäevale!

Standard

Image

 

Kui arstid soovitavad – üks õun igasse päeva, siis Viimsi Taluturg kuulutab – üks ubinapäev igasse aastasse!

Juba kolmandat aastat järjest toimub septembrikuu viimasel laupäeval 29. septembril kell 10-15 Viimsi taluturul taas suurem õunateemaline turu- ja talgupäev – ubinapäev!

Toimub sügis- ja talveõunte näitus ning istikute müük, loomulikult on müügil suures valikus õunu, õunatooteid, õunakorve!

Ka sel aastal vurab Hiiumaalt kohale suur iseliikuv mahlapress, mis kerge vaeva ja väikse tasu eest teile õuntest õunamahla aitab teha. Tuleb aga õunad masinasse kallata, anum alla panna ning mahla voolab ojana! Kodus tuleb mahl kuumutada, pudelisse ja ongi valmis! Kel suurem sügavkülmik, soovitame värskelt pressitud mahla ka külmutada.

MAHLATEGU
Õunamahla pressib masin sel aastal nii laupäevasel talgupäeval kui pühapäeval, kuni soovijaid jätkub. Mahlapressi teenustasu on 0,25 eurot/liiter ja tasuda saab kohapeal sularahas. Mahlategemiseks on ka sel aastal vajalik eelregistreerimine, selleks palume soovist teada anda kirjutades ehakai@rannarahvamuuseum.ee või telefonil 5100281. Palume märkida ka umbkaudne õunte kogus, mõõtühikuks arvestame kartulikotte.


ISTIKUTE MÜÜK ja NÕUSTAMINE

Erinevate istikutega kaupleb ka sel aastal Päidre Puukool. Puukooli peremees Hillar tutvustab õunasorte, juhendab ja annab hüva nõu istikute  kasvatamiseks ning hooldamiseks. http://www.hot.ee/paidrepuukool/

ÕUNTENÄITUS
Ubinapäeval paneme välja ka õunanäituse koos sordinimedega. Õunad tulevad näitusele Halika õunatalu aiast ning Päidre Puukoolist.


MÄNGUD JA VÕISTLUSED

Ubinapäeval on kavas palju toredat kogu perele alates lõputust õunakoogisöömisest, mahlajoomisest kuni vahvate õunamängudeni.
Näitame lastele, et mahlategu ei ole mingi raketiteadus ning et ilma mullideta jook on üks väga maitsev jook. Lapsed saavad pressida mahla nii nagu jaksavad. Toimub õunamahlajoomise võistlus, õunakotijooks, õunakorvislaalom. Tegevusi juhendavad muhedad seltsimehed MTÜ-st Rannamõisa Laevaselts.

Muuhulgas leiab taas aset lõbus õunakoorimisvõistlus vanaemadele ja vanaisadele.

Kell 10:30 alates on noormeestele-isadele-vanaisadele avatud printside areenehk võimalus lasta vibunoolega täpsust õuna suunas. See on põnev ja kripeldamapanev katsumus, kas nool läbistab ikka õuna südame. Tegevust koordineerib Kajamaa Viburada.


PÕNEVAD LEIUTISED

Kõigile juba varasematest aastatest ubinapäevalt tuttav sepp Heikkil on seekord plaan kohale tulla puugaasigeneraatori külge pandud sisepõlemismootori küljes oleva õunariiviga. Samuti on üles pandud eelmisel aastal palju naeru ja rõõmu pakkunud õunatreipink. Et siis sellised vahvad leiutised. Kui sul endalgi mõni vahva aparaat, mida demonstreerida sooviksid, võta aga kaasa!

Plaani oleme võtnud ka õunamahlapakkidest torupilli valmistamise töötoa. Kui oled pillipuhumises kõva kops, tule kaema! Vajalike tarvikutega varustab meid www.mahlapress.ee

LAULUAEG
Kell 13 esineb kõikidele turulistele Kuldjala Lauluseltsi koor.

 

RANNARAHVA SPA
Rannarahva Spa osakond jagab emadele õunahõnguliste hoolitsuste nippe. Keskendume näomaskidele, mis valmistatud õuntest! Tule valmista kohapeal või tee kodus, kõigile huvitujatele antakse kaasa juhendid!


RUSIKAREEGLIKURSUS

Turupäeva väliköögis leiab algusega kell 11 aset kasulik puu- ja köögiviljateemaline rusikareeglikursus ehk tervislikuks toitumiseks juhtnööre andev kokanduskursus. Kõik ikka selleks, et oskaksime nii turul saada olevatest kui oma aedades kasvavatest vitamiinipommidest maitsvaid ja tervislikke roogasid valmistada. Keskendume suppidele!
Teeme Viimsi Taluturu fänni, Eesti Kulinaaria Instituudi eestvedaja ja restoran Gloria peakokk Dimitri Demjanoviga ringkäigu taluturu lettide juures ning kuulame häid soovitusi teemal – millal? millest? mida?

LIITU AKTSIOONIGA
Luba endale, et sööd vähemalt viis peotäit puu- ja köögivilju päevas ja liitu „Sööme ära!“ aktsiooniga, sest nii saad toetada oma kodukohta Viimsi valda puu- ja köögiviljade söömise edetabelis ning koos teiste liitunutega kosutada rahva tervist ja elujõudu. Liitu aktsiooniga klikkides siia!

LOENG TERVISLIKUST TOITUMISEST
Kell 13
 algab tunnustatud arst-toitumisnõustaja doktor Kristel Ehala-Aleksejevi loeng tervislikust ehk normaalsest toimumisest. Põnev ja motiveeriv loeng oma ala tunnustatud spetsialistilt, kus saate esitada ka just teid huvitavaid küsimusi. Ootame kuulama nii mehi kui naisi!

 

PIIP ja TUUT
Kell 12 ootavad klounipaari Piip ja Tuut lapsi koos emmede-issidega vaatama lasteetendust. Klounipaaril on vesta üks ennemuistne lugu, mis räägib õunast või õigemini – saab alguse õunast. Etendus kestab u 50 minutit ja on kõigile TASUTA.

 

 

TOIDUBLOGIJATE ÕUNAKOHVIK
Avatud on taas ülimaitsev õunateemaline koogikohvik piirkonna parimatelt kodukokkadelt Nami-Nami kokandusportaali eestvedamisel.
Osta saab nii magusaid kui ka soolaseid õunaküpsetisi, iga ostja saab soovi korral ka tassitäie kuuma kohvi Meiralt. Kohvik avab uksed kell 10 ja jääb avatuks kuni kaupa jätkub.

 

OSALE ÕUNAKOOGI KÜPSETAMISE VÕISTUSEL
Too oma õunakook ubinapäeva võistlusele, kus hindajateks tõelised koogieksperdid! Pirukamaitsmiseks lõigatakse kook väikesteks tükikesteks, sest juba väike tükk suussulavat õunakooki peaks hindaja oma maitseomadustega jalust rabama. Auhinnakotid kolmele parimale kingib MEIRA.
Õunakook koos retseptiga palume tuua toidublogijate õunakohviku telki ajavahemikus kell 10-12. Võitja selgub kell 13.
Kui pead oluliseks õunakoogi välimust, võib võistlusele tuua kaks ühemaitselist kooki, millest üks jääb silmailuks kohtunikele, teine kuulub maitsmiseks.

Ubinapäeval toimub veel palju, palju palju maitsvat ja vahvat, tuleb vaid ise kaema tulla!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s