Põnev reedene häälemaailm

Standard

Tervitus kõigile uudishimulikele!

Reedese päeva lastega mängisin, mürasin ja õppisin lasteaias mina, Saskia. Meil oli tõsiselt vahva ja teguderohke päev nagu alati!

Hommikuks oli meid rühma kogunenud tervelt 12 last ning lõbus päev võis alata. Hommikuringis kuulasime lastega tähelepanu äratamise muusikat, kus kostis erinevaid hääli ja pillimängu. Lapsed proovisid ära arvata, millised pillid parasjagu muusikapalas mängivad. Peale seda jutustasime kamba paele ka Punamütsikest. Tegin muinasjuttu sisse vigu ning lapsed parandasid neid hoogsalt (nt et Punamütsike on selleks Punamütsike, et tal on sinine müts jne). Lastele pakkus see palju nalja! Punamütsikese raamatust vaatasime ka pilte ning igaüks jutustas nii palju kui oskas, mida pildi pealt näeb. Kokku saimegi täispikka muinasjutu, mis on kõigi laste üks lemmikumaid! Peale seda tegime veel tähelepanu ja kuulamisoskust arendavaid ülesandeid. Tegin sirmi tagas erinevaid hääli: kortsutasin paberit, lõikasin seda kääridega, mängisin pilli, panin tööle laste mänguasja jne. Kõik lapsed kuulasid niiiiiiii vaikselt ja huviga, mis nüüd toimuma hakkab. Kõige rohkem meeldis lastele see hääl, kui puhusin kilekoti õhku täis ja siis tegin nö “pauku”. See ajas algus kõiki hirmule, kuid kui tegin seda sama asja nii, et lapsed nägid, mida teen, siis kõik naersid kõva häälega!

Õuesoleku aeg oli eile mõnusalt parasjagu pikk (1,5h) ning selle aja sisse mahustasime nii liivakastis mängimist, kiikumist, turnimist kui ka jalutuskäigu. Uudistasime oma uut ilusat teed ning tegime seal väikse ringi. Esialgu peatusime muidugi teeotsas, kus masinad tegid jälle usinat tööd. Lapsed vaatasid, kommenteerisid ning kuulasid jällegi hääli. Proovisime neid hääli ka ise järgi teha ning see tuli hästi välja.

 

Jalutuskäigu lõppdes oli veel veidi aega õues mängida ning kõik kasutasid seda aega maksimaalselt müramise ja lõbutsemise peale! Lastel oli tõesti väga hea tuju ja super omavaheline läbisaamine. Üksteist aidati, puhastati teineteise jalanõusi liivast jne.

Kõht söödi täis, mindi magama – unenäod olid rahulikud ja pikad, kõik said end hästi välja puhata, et õhtul jälle asjalikult toimetada!

Õhtupoolikul kuulasime ühte “Mina lugu” – http://www.meieoma.ee/mina/mina.php?avaja=meieoma. Kuulake teiegi seda veel! Mina lehelt võib leida huvitavat ja toredat kuulamist.

Pärast kuulamist voolisime veel veidi plastiliini ning mängisime kõigile tuntud nöörimängu. Paljud lapsed “jagavad” seda juba nii hästi, et ma ei jõua nii kiiresti uut nööri kätte anda, kui kõik augud on juba nööriga täidetud. Paljud valivad juba kujundeid ning värvegi, ega iga asi ei kõlbagi..

Õhtul sai ka õues käidud ning mõnusat värsket õhku hingatud!

Hääli saab veel kuulata näiteks:

http://www.loodusheli.ee/

http://www.loodusvideo.ee/?tag=lindude-haaled

 

Kogu päev oli tore ning täis huvitavaid hääli! Loodan, et ka teie leiate oma päevades aega, et kuulata linnulaulu, vulisevat oja ning üksteise naeru ning vaikust! Meil on see õnn, et meie kõik lapsed kuulevad, aga õpetame neid ka läbi elu kuulama…

 

Olge mõnusad,

Saskia

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s