Väiksed modellid

Standard

Tere!

Täna oli lasteaias meeleolukas päev, sest külas käis fotograaf Toomas. Kohe hommikul sätiti lastele ilusad riided vanemate poolt selga ning hommikusöögilauas lugesid lapsed ise üksteisele sõnasid peale, et mitte mingil juhul ei tohi pluusi mustaks teha, sest tuleb pildistama. Mõni teine aga teatas uhkelt, et täna on ka tema nõus põlle ette panema.

Fotograaf jõudis kohale juba veidi enne hommikusööki ning lastel oli palju huvi vaadata, kuidas tema sättis üles tausta ning muud vajalikku tehnikat. Tõeline rõõm oli siis, kui saadi aru, et pildistamise taustaks on Härra Muti(onu) kodu. Karl R. võttis kohe üles lauluviisi ja sellega ühinesid ka teised semud, koos anti fotograaf Toomasele teada, kes mutionu peole tulevad. Väga kahju oli, et seda hetke kohe videosse võtta ei saanud, see oli täis ehtsat rõõmu!

Esialgu pildistati lapsi terve rühmaga, pildi peale kutsuti ka kõik õpetajad, õpetaja-abid ning kokatädigi. Fotograaf sai tähelepanu endale sellega, et pani erinevaid laste mänguasju endale pea peale istuma. See täitsa õnnestus! Kui ühest asjast tüdineti, siis võeti uus.. Ükskord sattus kätte Emma kiisu, mille peale Marjete kõvasti protestis, et seda nüüd küll võtta ei tohi, et see on meie Emmakese oma ja nii ikka asjad ei käi! 🙂 Lõpp hea, kõik hea – kõik said oma armsad loomakesed tagasi!

Portreede pildistamine läks ka üle ootuste “libedalt” ning pildikesi sai teha iga soovija. Mõni laps küll kartis üksinda poseerimist rohkem kui teine, kuid mõne kavaluse (Robert koos Välguga,Otto koos Piksega) ja julgustava õpetajaga lapsed siiski pildistama meelitati! Ilusat modellinägu näitasid Emma, Marjete ja Delisa, väga julge poseerija oli ka Karl R. Mõnel lapsel oli aga väga selge oma soov, kuidas pildile taheti jääda, nt Karl K. teadis, et on nõus pildile jääma vaid nii, et tema üks käsi on taskus (jätke meelde, väga moekas poos!). 🙂 Loodame, et pildid saame kätte juba mõne nädala jooksul.

Pildistamine edukalt lõpule viidud, saime õue minna. Lapsed on ikka veel suures õnnes, et ka liivakast on lõpuks suveajale üle läinud! Kõik jooksid otsejoones sinna – kooke, losse, sööke ja muid vahvaid asju meisterdama! Osa sai vahvast liivatrallist kogu rühm.

Kindlasti on kõik tähelepanelikud lapsevanemad ja lapsed tähele pannud, et lasteaias ukse ees kasvavad nartsissid. Meie oleme aga koos Kullapaidega märganud neid juba sellest ajast peale kui nad on imeväiksed ning traditsiooniks on saanud, et käime neid vaatamas alati, kui hakkame tuppa minema. Viimastel päevadel on olnud palju rõõmu ning lapsed ise “kamandavad” vägesi, et kes nüüd järgmisena peab tulema vaatama lilli. Ohjad on enda kätte haaranud Marjete, kes kutsub tihti teisi tüdrukuid endaga vaatama, et juba kui ilusad need lilled on! Lillede nime õppida on raske ja tuleb tunnistada, et see on tõesti keeruline nimi.. Oleks ju tulp palju lihtsam meelde jätta! Ometigi ei jäta nad jonni ja üritavad seda minu järgi korrata. Lapsed proovivad alati ümbritsevast veel kollaseid esemeid leida – Simone leidis, et tema jope peal on kollane triip ja teised kinnitasid seda, veel leidis akna pealt kollase päikese Sander Erik ning palju teisigi kollaseid asju leiti üheskoos hoovist üles. julgen soovitada, et proovige teiegi luua seoseid just igapäevaste asjadega ning seda kiiremini kõik värvused omandatud saavad.

 

Seniks aga ilusat kevade jätku ja uute kohtumisteni meie mõnusas lasteaias!

Saskia

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s