Südamenädal paneb lapsed veel rohkem liikuma!

Standard

Tere armsad lugejad!

Kindlasti olete kõik kuskilt kuulnud, et see nädal on südamenädal (kes uudistest, stendilt või hoopiski oma lastelt) ning selle aasta südamenädal on pühendatud peaasjalikult liikumisele.

Ega meiegi jälle alla jää – iga hommikul alustame lasteaias sportliku ning eks ka ikka naljaka hommikuvõimlemisega. Soe soovitus: tehke ka teie seda igal hommikul kodus ning garanteeritud on hea enesetunne kogu päevaks ning kindlasti ka palju lusti ja nalja juba varakutel hommikutundidel! Meie võimleme näiteks järgmiste muusikapalade järgi: http://www.youtube.com/watch?v=VA0kUPQ2aBs, http://www.youtube.com/watch?v=qjqBWAqAJQg jne.

Muidugi liigutavad lapsed end ka aktiivselt õues – jooksevad, müravad, uurivad ja müttavad. Esmaspäeval oli meil plaanis minna matkale kõrvaltänavatesse, uurida esimesi kevade märke (PS! Eelmine kord, kui seda teha üritasime, sadas maha paks lumi ja nägime hoopis ohtralt jänesehaake!). Eks sättisimegi end matkaks valmis – vetsid selga, köiest kinni, sõnad lastele “peale loetud”, aga kui saime väravast välja võitsid laste suure tähelepanu linnulaulu asemel hoopis erinevad masinad. Jõudsime oma “matkaga” tänava lõppu, kus vaatasime kuidas veoauto koormat maha kallutas, teerull teed silus ning kopp veoautodele koormaid tõstis. Oh seda rõõmu! Kuid leidsid oma tegemist põlluääres ka need, kes autodest nii vaimustunud ei olnud, nad said korjata ämbrikesse oksi ja neid tigusi, kes oma kojad on maha jätnud. Seekord jäi meie matk ja liikumispäeva üritus siis selliseks! 🙂

Ly abiga õpiti selgeks, kus asub iga lapse süda ning kõigi suureks rõõmuks (ja ehk ka üllatuseks) märgati, et väga paljudel lastel on pluusi peal südame pilt täpselt seal, kus süda meie sees ongi. Lapsed õppisid ära, mis häält süda teeb ning paljud veel tänagi minule seda demostreerisid. Karl R. loob südamega ühe kindla seose – kui tema Hiiumaale sõidab ja ilm on tuuline, siis läheb süda pahaks ning võib oksetunne peale tulla! See oli jällegi kord, kus laps õpetas teisi (kaasaarvatud mind) nägema asju palju värvilisemalt kui must ja valge! 🙂

Liikumisnädalal on plaanis veel palju tegevusi, sealjuures korratakse ja kinnitatakse erinevate puu-ja juurviljade ning muude kasulikke toiduainete nimetusi. Suuremad lapsed (3+) peaks nädala lõpuks ka juba ilusti nimetama mõned põhjused, miks oma südant tuleb hoida ning mis on tervislik eluviis. Eks proovige ka kodus sellel nädalal sellele teemale suuremat rõhku panna, sest mida külvad, seda ka lõikad!

PS! Tänan kõiki peresi, kes on juba arenguvestlustest osa võtnud. Teised, palun pange ka aeg kirja, sest usun, et sellest on mõlemale osapoolele suur kasu! 🙂 Ja kui teile vastavad ajad ei sobi, mis tabelis, andke märku, saame mõelda üheskoos mõne sobiva aja välja!

Ja üks on kindel – see, mis lapsi tervena hoiab on kindlasti ka mäng! Leidke aega, tahtmist ja jaksamist mängida oma lapsega, uurida, kuidas läks ta päev lasteaias ja mida uut ta õppis, teada sai ja uuris! Usun, et te kuulete vastuseid, mida oodatagi ei oska! Olge sama uudishimulikud, kui teie vahvad lapsed ja maailmal on teile palju pakkuda!

Olge ikka sama mõnusad ja TERVED,

Saskia

 

 

 

Advertisements

One response »

  1. Ega need emmed ei oska seostada infot, mis seinal sellega, et südamenädal et siis saab ka lapsele selgeks mis on süda. Marjete tuligi ühel päeval koju ja teatas uhkusega emme mul on süda ja see teeb tuks tuks ja seda õpetas LY. Emme siis rääksi jah, et süda teeb tuks tuks. Ja eile küsis Karl R minult kas ka sinul on süda, ja ma siis seletasin natuke talle, et jah on küll, et kõigil on süda. Loomulikult sain ka mina teada, et laevaga sõites võib südapahaks minna.
    Marjete ema

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s