Kevade võlu

Standard

Tervitus kõigile lugejatele!

Aeg lendab tõeliselt kiiresti ja kätte on jõudnud kauaoodatud kevad!

Ka kullapaid on kevade tervituseks teinud juba palju toimetusi – meisterdanud kevadlilli, kleepinud märtsikellukesi, uurinud õues esimesi kevade märke ning pannud kasvama oma lihavõttemuru.

Iga laps sai endale oma poti, mille ta esialgu värvis ära ning seejärel tegi šabloonpintsliga peale täpid. Seejärel pandi oma käega potti muld ning peale raputati ka kuhjaga seemneid (eks seda, kes oli tagasihoidlik seemnete kallamisel ja kes mitte nii väga, on varsti meie aknalaudadel näha:). Potti oli veel vajada ka vesi, milleks lastel on enda väike kastekann. Iga laps kannab oma taime eest ise hoolt ning kallab sinna iga päev vett. Juhul kui laps puudub, siis kannavad teised rühmakaaslased selle eest hoolt, et muru saaks kastetud.

Selline tegevus aitab kindlasti paremini mõista, et iga väikest rohulibletki on vaja hoida. Lastele on siiani see tegevus pakkunud suurt rõõmu ning esimested vaprad rohelised murututid juba paistavad. Lihavõteteks on kindlasti muru täiesti valmis ning on aeg seda hakata “pügama”…

Järgmisel nädal hakkame ka mune värvima ning selleks palume teil lapsele NELJAPÄEVAL lasteaeda kaasa anda ühe tühjaks puhutud muna.

 

 

Image

 

Soovin teile kõigile ilusat uut nädalat ning palju rõõmsaid hetki kevadpühadel!

Saskia

Advertisements

One response »

  1. Väga meeldiv on kogeda, et lastega tehakse igasuguseid põnevaid asju. Marjete ka kodus avastas, et lillepostis seemnetest on sirgunud rohelised libled, ja ka lasteaias muru kasvab usinalt. Munade värvimine sõpradega lasteaias jääb vahele, kuid eks värvib neid siis maal mummuga.
    Imeilusat kevadet, kuigi täna lumi maas:)

    Kevadväsimus tabas ainult täiskasvanuid mitte väikeseid, seda sai tõdeda eelmisel nädalal lasteaias, et lapsed olid väga energilised:) Kuid kontroll nende üle oli ikka õpetajatel, kes vahel päris väsinud olid.
    Suur tänu tegusatele õpetajatele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s