Standard

Hei!

Eilne päev algas sellega, et Sander Erik tõi hommikul kogu rühma ilusad helkurid. Kõik olid nende pärast suurt elevust täis ja tahtsid kohe need enda jope külge riputada ja nii me siis seda tegimegi. Riputamise käigus selgus, et Ottol ja Karmen Mariel on juba helkur, aga mis sellest, mida rohkem, seda uhkem!

Eile kordasime veel nädala jooksul õpitud taluloomi ning nende häälitsusi ja tegevusi. Karl R. oli veendnud, et sea lemmiktoit võiks olla kala. Tegelikult aga said kõik lapsed teada, et sea lemmiktoit on hoopis tammetõrud. Vaatasime ka õpetaja Karmeni ruumilist raamatut taluloomadest ning näpunukkudega mängisid lapsed vastavaid loomi, kes raamatust külla tulid. Lapsed olid väga usinad ja tahtsid koostööd teha ning oli näha, et ka kõige arglikum laps läks hea mõttes sellest teemast “pöördesse”. 🙂

Saime eile ka selga tõmmata kollased “teetööliste” vestid ning minna lasteaia ümbrusse jalutama. Poisid oleksid muidugi hea meelega lihtsalt seisnudki sõidutee ääres ja vaadanud, kuidas kopad ja traktorid tööd teevad, aga tüdrukud mõtlesid ikkagi oma hea figuuri säilitamise peale ja tahtsid jalutama minna. 🙂 Lapsed on jalutades väga tublid, teavad, et tuleb kinni hoida jalutamisnöörist ning pakuvad seda võimalust ka igale vastutulijale. Marjete teab, et auto vastutulekul tuleb jääda seisma ning teatab seda ka tervele rühmale kõva häälega (AUTOOOOOOOOOOOOO, JÄÄÄGE KÕIK SEISMAAAA!!!).

Kogu rühm teab, et Sander Eriku uus väljend on “mis sa teed?” ning mitte keegi ei ole sellel nädalal sellest küsimusest pääsenud. Tundub, aga et ta on üks populaarne poiss, sest nüüd korrutavad kõik järgemööda “mis sa teed?” ja Karl R. veel täpselt Sander Eriku häälega ka! Vahva, kas pole? 🙂

Peale õhtuoote söömist tahtsid lapsed väga vaadata multifilmi, mis Robert lasteaeda kaasa võttis. Mis muud, kui oli vaja ühendada kõlarid, tuled surnuks lüüa ja lapsed ringi istuma sättida. Lapsed vaatasid filmi silmad punnis ja teatasid, et nemad on kinos ja käitusid õige kultuurselt. Marjete jaoks oli film veidi hirmutan ning tema läks teise tuppa lauamänge mängima, kui aga ka Karl R. temaga ühineda tahtis, teatas Marjete, et miks tema filmi ei vaata, sest see on ju ÄGE!!! Vot siis, ise ei taha, aga teised võiksid ikkagi vaadata! 🙂

Päev ei möödunud muidugi ka muusikata – laulsime ja mängisime pilli nii päeval kui õhtul. Õhtul oli meil lausa uhke kontsert, kus Emma esitas meile lugu “Twinkle, twinkle little star”, Marjete ja Karl lugu “Põdral maja metsa sees” (kus muidumõista terve tantsugrupp liigutusi kaasa tegi!) ning Otto eestvedamisel mängiti marakaid.

Ja nii see mõnud reedene päev lõppeski, iga laps sai kenasti oma koju saadetud ja õpetaja jäi üksi lasteaia seina kaunistama. Pühapäeval ju juba esimene advent ning selleks puhuks võiks ikka juba rühmaruumiski olla veidi jõulumeeleolu. Seoses sellega, palun kõgil lapsele esmaspäeval kaasa anda jõulusokk, mida saab rühma ruumi üles riputada.

Nädalavahetuse soovitus:

  • Minge koos perega SPA-sse ujuma (Viimsi, Pirita TOP, Kalev SPA jne).
  • Tehke üheskoos vahvaid jõulukaunistusi ning kinnitage need näiteks akendele ( nt pange googlisse: 3D lumehelbed, how to make snowflakes jne).

 

Head nädalavahetust,

Saskia

 

Advertisements

2 responses »

  1. Minul (!) on kade meel, et Mikael rühmas ei saa praegu käia 😀 Aga ma olen veendunud, et kui ta lõpuks jõuab, on siis ka põnev.

  2. Suur tänu Sander Eriku vanematele, kes panid lapsele helkurid kaasa, meie Marjetel oli jah rõõmus ja seletas samasugune ümmargune nagu päike on tema helkur. Tänud! Reedene laulutund oli jah nii tore, et mina kui emme sain ka rõõmsalt osa esinemistest ja Marjetel läks ikka aega enne kui saime riietuma, ikka oli vaja minna tagasi laulma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s