Juuksurisalongist pannkoogikohvikuks!

Standard

Lesin voodis, kõrvad kikkis –

vaikselt hingab sõbrake.

Ah, kui teeks  nüüd õige triki –

nähtamatuks muudan end!

Siis ma pääsen söögituppa,

kus on laual magus moos.

Kapist mõned koogid näppan,

meelitab mind suhkrutoos!

Tundub, et ei saagi olla midagi paremat, kui üks mõnus päev lasteaias. Täna on lapsi vähe (kõigest seitse), kuid müra, kära, naeru ja sära jagub ikkagi meie päeva palju! Hommiku tegi eriti lõbusaks see, et olin lasteaeda toonud kaasa paar oma kodust mänguasja. Nad laulavad ja räägivad eesti keeles ning see meeldis lastele väga, ehk on mõnele need juba kodust tuttav, kuid mulle lapsed seda ei reetnud, kas nii võib olla. Kaua aega mütati nendega ja ülejäänud asjade jaoks ei olnud mahtigi!

Peale hommikusööki oli kõige vahvam hetk see, kui Marjete tuli minu käest küsima harja, et oma juukseid peegli ees kammida. Eriti oluline oli, et see kamm oleks roosa! Kui aga enda juuksed said kammitud, paigus Marjete tooli keset tuba ja kutsus “oma Karli” (Karl R) juuksurisalongi. Vot, see oli alles vaatepilt! Meie rühmas just tihti nö “rollimänge” ei mängita, peale selle, et koguaeg on “kiirtoidukoht” avatud loomadele. Põhjuseks, miks neid mänge tihti ei näe, on laste vanus. Kuid mõnikord siiski õnnestub neid asju oma silmaga näha ning siis on tõesti väga soe tunne!

Pärast juuksurisalongi sulgemist, seadsime sammud õue. Väga tubli olid täna Elisabeth ning Emma, kes palju enda riietuse kallal toimetasid, et ruttu õue saaks! PS! Kui lastel vahepeal midagi taguspidi seljas on, siis ikka mitte sellepärast, et õpetaja eksib (kuigi, peab tunnistama, ka seda juhtub!:) vaid sellepärast, et lapsed on end ise riide pannud ning naljalt mina neid asju küll ümber ei vaheta, sest mis suure vaevaga selga pandud, seda ikka ei sobi kohe ise hakata ümber vahetama! 🙂 Innustage, motiveerige neid ning kui midagi lähebki vussi, siis peab alati kiitma ja ütlema, et olid väga tubli aga SEEKORD lihtsalt juhtus nii, et läks jalanõu valesse jalga!

Õues läks aeg kiiresti, tehti ikka oma tavalisi meelistegevusi. Punktist A punkti B ehk liivakastist kiigeni. Joakim on õues kõva müttaja ning kerge teda tuppa saada küll ei ole. Ta käiks hea meelega läbi kõik salakohad, pingialused, põõsatagused jne jne jne, et leida üles ikka kõige mustemad kohad! Pärast seda, meeldis talle väga minna Raidit kallistama, kes kiljus nagu väike tüdruk kui Joakim oma mudaste kinnastega kohale jõudis! 🙂

Kõhud täis, mindi magama ning seda ka parasjagu kõik lapsed teevad. Uni tuli kiiresti, sest seljataga oli tõsiselt mõnus ja lõbus hommikupoolik oma sõprade seltsis!

Ah, et miks siis ikkagi pannkoogikohvik,te küsite? Sest lapsi hakkab vaikselt äratama köögist tulev pannkoogilõhn. Kui ometi, saaks need juba valmis! Enam ei suuda oodata . . . 🙂

NÄDALAVAHETUSESE SOOVITUS!

  • Külastage koos perega batuudikeskust, kus tegevust leiavad nii suured kui ka kõige väiksemad. http://www.skypark.ee/est/
  • Enne kui pakite kokku jalgrattad ja rulluisud, võtke perega ette üks ühine “maraton” Pirita või Viimsi tee ääres. . . Või hoopis Kakumäel või . . .
  • Kui uisud/rattad juba kokku pakitud või lihtsalt tahaks hoopis jalutada, siis minge matkale Tädu loodusõpperajale. http://www.rmk.ee/teemad/metsakool/ppematerjalid/tadu-loodusopperada
Advertisements

2 responses »

  1. Lapsele järgi tulles ootas ees meeldiv pannkoogilõhn ja suureks üllatuseks oli ka Marjete söönud pannukaid, mida ta kogus ei tee. Kambakesi maitsevad kõik asjad kõige paremini. Lastele on tõeline luksus, et neil on oma kallis kokkatädi, kes valmistab rõõmu ja armastusega kõike oma pisikestle:)
    Väga vahva on lugeda oma lapse tegemistest ja toimetamists, kuidas temal päev möödudb. Tänud selle võimaluse eest.

  2. Aitäh ideede eest nädalavahetuseks! Aegajalt kulub lisatõuge väljast poolt ära, et midagi meeldejäävat tehtud saaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s