Uue kuu tegemised!

Standard

Tere!

Oktoobri kuus ootavad meid ees uued väljakutsed, seiklused ja toredad päevad! Meie kodulehel www.paasupoeg.ee on olemas meid ootavate ürituste loend sellel kuul, samuti on see üleval ka lasteaia garderoobi uksel!

Usun, et kõige meeleolukamaks kujuneb õppekäik Miia-Milla-Manda muuseumisse! Pean tunnistama, et mina igatahes ootan seda väga! 🙂 Sellest kõigest räägime muidugi täpsemalt siis, kui meie käigud juba käidud on!

Lasteaia stendil on olemas ka meie päevakava ning nädalaplaan ehk õppetegevused, mida me nädala lõikes teeme. Ma mõtlesin, et oleks ehk hea kui selle ka siia lisaksin, et saaksite ükskord ka selle ka põhjalikumalt üle vaadata, kui teil aega on! Selgitaksin ka veidi selle nädalaplaani olemust!

Lisan nädalaplaanid igal nädalal, mitte ei pane praegu korraga kogu kuu tegemisi!

AEG: 03 – 07.10.11                                      TEEMA: VÄRVILISED LEHEKESED

EESMÄRGID: *Laps tunneb ära puulehed.

*Laps oskab vahet teha suurel ning väiksel.

*Lapses tärkab huvi koritustustööde (lehtede riisumine, ära viskamine) vastu.

NÄDALAPÄEV

ÕPPEVALDKOND

ÕPPESISU

ÕPPEVAHENDID

Esmaspäev03.10.2011 Mina ja keskkond Puulehtede vaatlus. Erinevad puulehed (kask, tamm, vaher).
Muusika
Teisipäev04.10.2011 Keel ja kõne Luuletuse lugemine, liigutuste tegemine. Lehti kukub puult,
pilved taevas täis on tuult.
Lapsed koos on paju all,
kirju lehe saju all.
Kunst Lehetrükk. Lehe pinna katmine guaššiga ning selle asetamine paberile. Lehed, guašš, paber, pintsel, tops.
Kolmapäev05.10.2011 Matemaatika Lehtedega suuruse võrdlemine (suur, väike). Suured ja väiksed lehed.
Liikumine Lehtede tants. Korjame erinevaid lehti. Värvilisest paberist lehed.
Muusika
Neljapäev06.10.2011 Keel ja kõne Kordame teisipäeval õpitud luuletust, liigutuste tegemine. Vt. 04.10 õppevahendeid.
Kunst Ettejoonistatud puulehtede värvimine. Ettejoonistatud puulehed, värvipliiatsid/rasvakriidid, paber.
Reede07.10.2011 Mina ja keskkond Lasteaia hoovis puulehtedega tutvumine. Puud, puulehed.
Liikumine Korjame hoovist ämbrisse puulehti. Ämber, puulehed.

Koostajad: Raidi Ilter, Saskia Tärk

Oleme sellel aastal Raidiga erilise hoole alla võtnud selle eesmärgi, et tegeleme väga põhjalikult ühe teemaga – täpselt niikaua kui lapsed seda vajavad! Eelmistel aastal panime nädalateema laiema nt: koduloomad, seegakord aga jagame selle koduloomad nelja nädala vahel ära ning iga nädal saab oma nime nt: siga, lehm, hobune, lammas. Terve nädala jooksul ja igas tunnis tegeleme siis sama asjaga kuni lastel teema täielikult selge on! Näeme, et selle kasutegevus on tunduvalt suurem! Kuna meie rühmas on päris suure vanusevahega lapsed, siis oleme muidugi nädalaplaanides ka väga paindlikud ning pakume suurematele veidi keerulisemaid ja nende jaoks ka kindlasti huvitavamaid ülesandeid ja uusi teadmisi.Enamus lapsed on aga tõesti väga väiksed ning nad vajavad põhjalikku seletust läbi jutu,pildi,katsumise,maitsmise,nuusutamise,käelise tegevuse jne.

Nagu näete oleme ka nädala seadnud eesmärgid ning neid täitmist jälgime ka väga hoolega, peame selle kohta päevikut kui hästi või halvasti nende eesmärkide täitmine läheb. Eesmärgid on seatud lastest lähtuvalt ning need kõik on mõõdetavad, seega on meil alati lihtne öelda, kas see eesmärk läks korda või ei.

——————————————————————————————————————————————————

 

 

Mul on suur rõõm teile öelda, et tänaseks on suurem osa lapsi lasteaiaga väga hästi leppinud ning hommikul tullakse lasteaeda hea tujuga, päev möödub kiiresti ja nalja palju! See tähedab aga ka seda, et meil kõigil on lasteaias olla hea ja rahulik ning rütm on kõigil juba ilusti sees! Teatakse, et enne sööki loendame lapsi (kõik tahavad seda väga teha!), Raidiga lähevad nad lauda “rongiga sõites”, minuga hiilivad aga nagu hiired (siis on võimalik nad vaikselt, jooksmata lauda toimetada!!), samamoodi hakkavad lapsed mõistma seda, et enne sööki soovima head isu, pärast ütleme kokatädile aitäh ning lükkame oma tooli laua alla. Mul on hea meel, et rühma reeglid saavad lastele ruttu omaseks!

Tänane septembrikuu viimane päev oli uskumatult ilusa ilmaga! Laste vaieldamatud lemmikud õues on liivakast ja kiigud. Emma tegi täna koera vormiga liivakoogi ning patsutas seda siis uhkelt ja kuulutas “Tere hommikust, koerake! Tere hommikust, koerake!” (tasub mainida, et kell hakkas saama juba 17.00 õhtul! :). Matkisime õues ka erinevaid loomi ja käes oli jänese kord – näpud panime kõrvadeks ning jalgadega tegemine hüppeid. Matkides mind, võttis aga Robert mütsi peast ning teatas, et tema ei saa ju mütsiga jänesele samasuguseid kõrvu teha nagu mina. Reede puhul koristasime õues mängumaja – pesime põrandad, toolid ja lauad. Väga hästi said suure tööga hakkama Karl ja Mikael! PS! Võite seda kodus ära kasutada (õpetaja lubab!:)).

Meil oli ka toredaid tubaseid toimetusi! Head meelt tegi meile täna ka Karmen Marie, kes otsustas iseseisvalt meiega täna esimest korda magama jääda. Nähes, et teised võtavad riidest lahti ja poevad voodisse, arvas ka tema, et teeb sedasama!

Robert võttis täna lasteaeda kaasa “Lotte” plaadi. Kõigil lastel oli selle üle suur rõõm, vaatasime üheskoos veerand tundi filmi. Eriti meeldis film Sander Erikule, Simonele ja Leticiale.Seoses selle filmi vaatamisega tekkis meile, aga mõte, et võiksime ükskord teha küll lastele toreda kinopäeva, kuid meie omas lasteaias. Väga hea oleks projektoriga film valgele seinale lasta. Aga meil on probleem, projektorit pole. Aga õnneks on meil palju toredaid ja lahkeid lapsevanemaid, kelle paljude igapäevane töövahend see on. Äkki oleks kellegil võimalus meile seda mõneks päevaks laenata? Muidugi tingimusel, et hoiame seda väga hästi!

Ma olen väga õnnelik, et minu rühma kõik lapsed on väga südamlikud ning neile meeldib, kui nende eest hoolitsetakse ning kui nemad ka kellegi eest hoolitseda saavad! Neile meeldib tihti kaissu pugeda, sülle küsida, musitada-kallistada ja paitada. Jagan seda hoolt neile suurima hea meelega! Näide sellest hoolest on see, kui Karl R. teatas mulle, et on minu poeg, mina ütlesin, et oled ikka oma ema ja isa poeg.Seepeale ütles ta aga, et seljuhul ta on minu laps! Ongi ju, minu rühma laps! 🙂

Nädalavahetuse soovitused:

  • Jätkuva ilusa ilmaga külastage Tallinna Botaanikaaeda (www.tba.ee). Seal hakkab homme näitus “Põnevaid vilju kogu maailmast”!
  • Minge tehke loodusest ja oma perest ilusaid pilte!

  • Korjake pargist kastaneid ja tammetõrusi ning tehke traditsioonilisi loomakesi naaskliga!

Loodan, et teie kõigi nädalavahetus möödub rahulikult ja saate võimalikult palju olla koos oma kalli perega!

Kullapaide rühma õpetaja,

Saskia

4 responses »

  1. Väga tore on lugeda lapse tegemistest ja veelgi toredam on vaadata pilte, kuidas lapsel päev möödub. Suur suur tänu teil koduse ja sooja tunde jagamise eest lasteaias. Eelmisel reedel (30.sept) kui võtsime Marjetega hommikul õueriideid seljast oli tal väga kiire rühma saamisega ja kilaks seal et järgmisena läheb Marjete rühma.

    • Tänud kiituse eest! Rõõm on teiega koostööd teha ja teada anda, kuidas laste päevad lasteaias mööduvad! Marjete on juba ju kokatädi sõnade järgi meie “rõõmurõngas”, ta on tõesti täis hakkamist ja minulegi tundub, et ootab igat lasteaiapäeva rõõmuga! Ja ka meiega ootame teda enda seltskonda väga hea meelega! 🙂

  2. Läbi sügiseselt kolletava metsa autoga sõites teatas Joakim “Ilus!”. Julgen arvata, et see tuli selle nädala teemast 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s